اختصاص ۳۰۰ میلیون دلار جهت انجام تحقیقات زیست محیطی در عربستان - محیط زیست جهانی

محیط زیست جهانی

GLOBAL ENVIRONMENT

ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی روز شنبه اعلام کرد کشور متبوع وی برای کمک به محیط زیست مبلغ ‪ ۳۰۰‬میلیون دلار به تحقیقات در زمینه کاهش انتشار گازهای آلاینده اختصاص خواهد داد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از ریاض، ملک عبدالله در جریان سخنرانی در اجلاس سران کشورهای عضو اوپک در "ریاض" پایتخت عربستان سعودی گفت این کشور ‪ ۳۰۰‬میلیون دلار به تحقیقات در زمینه کمک به محیط زیست اختصاص خواهد داد.
فکر تامین بودجه پژوهش برای کشف راه‌هایی جهت کاهش انتشار گازهای آلاینده ضمن ادامه استفاده از سوخت‌های فسیلی، در همایش‌هایی که پیش از تشکیل این اجلاس برگزار شد نیز مطرح بوده است.
ملک عبدالله تلاش برای گزافه‌گویی در مورد تاثیر نفت بر محیط زیست و تغییر اوضاع اقلیمی زمین را نادرست خواند. وزیران اوپک روز جمعه از جذب و ذخیره کربن و فناوری در حال ظهور برای جذب دی اکسید کربن و ذخیره آن در زیر زمین حمایت کردند.
تمرکز اوپک بر "محافظت از زمین" و قرار دادن آن به عنوان یکی از سه موضوع مهم این اجلاس، جای شگفتی دارد زیرا اعضای اوپک کشورهایی هستند که ثروتشان به صدور سوخت‌های فسیلی بستگی دارد.
در گزارش سازمان ملل که روز شنبه منتشر شدبرنقش انسان  در گرم شدن هوای زمین  و  تاثیرها روی سیستم آب و هوایی که می‌تواند "ناگهانی یا غیرقابل برگشت" باشد تاکید شده است.
نوشته شده در دوشنبه 28 آبان‌ماه سال 1386ساعت 10:44 توسط نرگس نظرات (1)


Design By : Pichak