مطالعات دانشمندان در جهت کاهش آسیبها به محیط زیست اقیانوسی - محیط زیست جهانی

محیط زیست جهانی

GLOBAL ENVIRONMENT

 

دانشمندان علوم دریایی خواستار انجام یک مطالعه دو تا سه میلیارد دلاری در زمینه خطرات متوجه اقیانوس‌ها مانند ماهیگیری بیش از حد و تغییر اوضاع اقلیمی زمین شدند.
به گزارش پایگاه اینترنتی آسوشیتدپرس، دانشمندان گفتند، ایجاد شبکه بهتری از ماهواره‌ها، دیدبان‌های سونامی، کاوشگرهای روباتیک یا چسباندن برچسب‌های الکترونیک روی ماهی‌ها می‌تواند در عرض
۱۰
سال به کاهش اثر بلایای طبیعی کمک کنند.
"تونی هایمت" مدیر "موسسه اقیانوس شناسی اسکریپس" در آمریکاو رییس "مشارکت برای مراقبت از اقیانوس‌های جهان "
POGO
گفت، این کار نشدنی نیست و می‌توان آن را انجام داد. فناوری‌های جدید ارزان قیمت‌تر هستند به این معنا که اکنون نظارت و کنترل سراسر جهان ممکن شده است.
"جسی اوزوبل" مدیر سرشماری حیات دریایی که تلاش می‌کند حیات را در دریاها توصیف کند گفت، ابزارهای یک بار مصرف ارزان قیمتی را اکنون می‌توان در سراسر اقیانوس‌ها و در برخی موارد در حیوانات و در بستر دریاها توزیع کرد.
گروه مشارکت برای مراقبت از اقیانوس‌های جهان خواستار این است که "گروه محافظت از زمین" (، (GEOکه ۷۲کشور عضو آن هستند، در جریان نشست خود در روزهای ۲۸تا ۳۰نوامبر ( ۷تا ۹آذر) در "کیپ تاون" درخواست POGO را در خصوص انجام یک مطالعه ۲تا ۳میلیاردی اقیانوس‌ها
بعنوان بخشی از یک تلاش گسترده‌تر برای درک بهتری از زمین تا سال ، ۲۰۱۵مد نظر قرار دهد.


گروه محافظت از زمین در تلاش است تا مشاهدات علمی این سیاره را به کشف فوایدی برای جامعه در زمینه‌هایی از جمله انرژی، کشاورزی، تنوع زیستی، منابع آبی و آب و هوا ارتباط دهد.

 

نوشته شده در جمعه 9 آذر‌ماه سال 1386ساعت 10:44 توسط نرگس نظرات (2)


Design By : Pichak