جنبش کمربند سبز جهانی - محیط زیست جهانی

محیط زیست جهانی

GLOBAL ENVIRONMENT

سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد، در سال ‪ ۲۰۰۷‬بیش از یک میلیارد درخت در سراسر جهان کاشته شده است. در این حرکت که برای مقابله با تغییرات آب و هوای جهان انجام شده، اتیوپی و مکزیک پیشرو بوده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از نایروبی، "برنامه محیط زیست سازمان ملل" اعلام کرد، این درخت‌کاری دسته جمعی که از "وانگاری ماثای" برنده جایزه صلح نوبل الهام گرفته شده، به کاهش اثرات آلودگی و فرسایش زیست محیطی کمک خواهد کرد.
برنامه محیط زیست سازمان ملل اعلام کرد، تعداد کل درختان کاشته شده هنوز در حال شمارش است اما کشورهای در حال توسعه در راس این فهرست قرار دارند بطوریکه بیش از ‪ ۷۰۰‬میلیون و ‪ ۲۱۷‬میلیون درخت به ترتیب در اتیوپی و مکزیک کاشته شده است.
ترکیه با ‪ ۱۵۰‬میلیون درخت، کنیا با ‪ ۱۰۰‬میلیون، کوبا ‪ ۹۶/۵‬میلیون رواندا با ‪ ۵۰‬میلیون، کره جنوبی با ‪ ۴۳‬میلیون، تانزانیا با ‪ ۲۱‬میلیون، مغرب با ‪ ۲۰‬میلیون ، میانمار با ‪ ۲۰‬میلیون و برزیل با ‪ ۱۶‬میلیون از دیگر کشورهایی بودند که بیشترین میزان درختکاری را داشتند.
طبق اعلام برنامه محیط زیست سازمان ملل، در "جنبش کمربند سبز" ماثایی ‪ ۴/۷‬میلیون درخت کاشته شده است که این میزان دو برابر شمار درخت‌هایی است که این جنبش در ابتدا وعده داده بود.
کارشناسان می‌گویند، درختان به مهار کربن کمک می‌کنند. کربن گازهای حبس کننده گرما را که عامل تغییرات آب و هوای زمین هستند، انباشته می‌کند.

نوشته شده در یکشنبه 11 آذر‌ماه سال 1386ساعت 08:48 توسط نرگس نظرات (5)


Design By : Pichak