خبرهای ارسالی خوانندگان وبلاگ - محیط زیست جهانی

محیط زیست جهانی

GLOBAL ENVIRONMENT

 

آقای مهندس سلمان زلفخانی( کارشناس برق و بهینه سازی مصرف انرژی)- تهران

کشور چین بدلیل رشد شتابان اقتصادی در چند سال اخیر از درآمدهای مناسبی برخوردار شده است و بواسطه همین در آمدهای عالی اقدام به ساخت اماکن زیبا و مدرن می نماید ، نکته قابل تامل برای کشوری همچون چین ، آن است که بدلیل کمبود منابع انرژی(علی الخصوص انرژی های فسیلی) اقدام به ساخت اماکنی با مصرف انرژی کمتر می نماید و از اقلیم و نوع معماری مناسب بصورت همزمان بهره می برد . حال که ایام المپیک ۲۰۰۸ در راه است ، بهترین فرصت برای چین است که در عرصه جهانی عرض اندام نموده و رخ نمایی کند . یکی دیگر از اماکن ورزشی چین برای المپیک ۲۰۰۸ استادیوم فوتبال «لانه پرنده» است که ساختاری مشابه لانه پرندگان دارد.

البته کشور ما نیز در ایام بسیار دور دارای شاهکارهایی از این دست بوده است که بر همگان عیان است ، اما اکثر متخصصین و مهندسین امروزی ما متاسفانه آنها را به باد فراموشی سپرده اند.

خانم الهه باقری (کارشناس تاریخ) اصفهان

حالا که بحث چین اجازه دهید که من هم مطلبی در مورد تاریخ چین بنویسم .
چینی ها ملتی بزرگ و آنها را باید پدربزرگ شرق بدانیم و چین را بهشت تاریخ گزاران لقب داده اند و در هیچ یک از دور ه های تاریخ سرزمین چین و مردمش کم اهمیت و بی تاثیر در کل جهان نبوده اند . امروزه چین وسعتی به اندازه ی قاره ی اروپا و جمعیتی دو برابر تمام آن قاره را دارد و در ردیف کشورهای بزرگ صنعتی  قرار دارد و چین دارای تنوع جغرافیایی فراوان است و سه رودخانه ی بزرگ این کشور که از تبت سرچشمه می گیرد و ...

آقای علی نائینی (مترجم زبان انگلیسی)- تهران

سطح آب اقیانوس ها تا سال 2100 حدود یک و نیم متر بالا می آید. به نوشته روزنامه فرانسوی لیبراسیون، پژوهشگران اعلام کردند ذوب یخ ها و برف های قطبی و نیز گرمایش زمین می تواند سطح آب اقیانوس ها را تا پایان قرن هشتاد سانتیمتر تا یک و نیم متر افزایش دهد که این امر منجر به مهاجرت دهها میلیون نفر خواهد شد.

این ارزیابی که در جریان کنفرانس ژئوسیانس اتحادیه اروپا ارائه شد سه برابر بیش از ارزیابی های سال گذشته است که گروه بین الدولتی درباره تحولات اقلیمی انجام داده
بودند. این تحقیقات بر اساس فعالیت های آزمایشگاهی اقیانوس شناسی انگلستان، پروادمن صورت گرفته که یکی از کارشناسان آن از بالا آمدن سطح اقیانوس ها خبر داده است.
سطح آب اقیانوس ها پس از آنکه در قرنهجدهم دو سانتیمتر، در قرن نوزدهم شش سانتیمتر و در قرن گذشته نوزده سانتیمتر بالا آمد، در سال دو 2100 حدود هشتاد سانتیمتر تا یک و نیم متر بالا می آید. به گفته پژوهشگران، کشورهای در حال توسعه آفریقایی و آسیایی بیش از سایر نقاط جهان در معرض پیامدهای چنین وضعی قرار می گیرند.
بر اساس مطالعات انجام شده در صورت بالا آمدن سطح اب به چنین حدی، 42 میلیون چینی و ده درصد جمعیت ویتنام آواره خواهند شد.

نوشته شده در دوشنبه 26 فروردین‌ماه سال 1387ساعت 20:50 توسط نرگس نظرات (7)


Design By : Pichak