موتور جستجوی اینترنتی سبز - محیط زیست جهانی

محیط زیست جهانی

GLOBAL ENVIRONMENT

از این پس موتور جستجوگراینترنتی استرالیایی، به کاربران اینترنت در 14 کشور جهان این امکان را می‌دهد؛ تا با استفاده از امکانات این سایت و با کاشت درخت در تعدیل انتشار گاز کربن مشارکت کنند. موتور جست‌ وجوی اینترنتی Ecocho که چند روزی است که از راه‌اندازی آن می گذرد، مدعی است نخستین موتور جست‌ وجوی اینترنتی سبز جهان است.

این موتور که از فنآوری موتورهای جست‌وجوی گوگل و یاهو استفاده می‌کند، قصد دارد به ازای هر هزار جست‌وجویی که کاربران از طریق سایتش انجام می‌دهند با حمایت از کاشت دو درخت به جبران انتشار گازهای گلخانه‌ ای بپردازد. تیم مک دونالد (بنیانگذار Ecocho) ، با گوگل و یاهو برای دریافت درصدی از درآمد تبلیغات توافق کرده و از این پول برای خرید اعتبار تعدیل کربن از طریق برنامه‌ کاهش گاز‌های گلخانه ا‌ی دولتی NSW استفاده می کند.

 بر اساس این گزارش این موتور جست‌وجو در استرالیا، آمریکا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و نه کشور دیگر راه‌اندازی شده است. در این سایت تعداد درختهای مورد حمایت و میزان گاز کاهش یافته  co2 ناشی از جستجوی اینترنتی نیز به نمایش گذاشته می شود.

شما می توانید از این پس از جستجوگر اینترنتی سبزwww.ecocho.com برای جستجوی مطالب خود استفاده نموده و در کاهش گازهای گلخانه ای سهیم باشید.

 

نوشته شده در جمعه 30 فروردین‌ماه سال 1387ساعت 20:52 توسط نرگس نظرات (11)


Design By : Pichak