خبرهای ارسالی خوانندگان وبلاگ(۳) - محیط زیست جهانی

محیط زیست جهانی

GLOBAL ENVIRONMENT

آشنای غریبه

ما همه شهروند اقیانوس هستیم !  تنها یک زمین و تنها یک اقیانوس

 WE ARE ALL CITIZENS OF THE OCEAN
One Planet / One Ocean
با آنکه ما بر این باور هستیم که در روی کره زمین چهار اقیانوس بزرگ وجود دارد که عبارتند از اقیانوس آرام ، اقیانوس اطلس، اقیانوس هند و اقیانوس شمالگان یا اقیانوس منجمد شمالی و نیز برخی به این چهار اقیانوس ، اقیانوس منجمد جنوبی را می افزایند ، اما در واقع یک "اقیانوس جهانی " وجود دارد زیرا آن ها همه با هم مرتبط هستند.
شبکه جهانی اقیانوس (
The World Ocean Network)  وپروژه اقیانوس (The Ocean Project) روز جهانی اقیانوس را روز مهمی دانستند چرا که این روز فرصت مناسبی را بوجود می آورد تا علاوه بر ارتقای آگاهی در مورد اقیانوس ها در میان مردمان بسیارو نقش حیاتی اقیانوس در زندگی ما و اهمیت روش هائی که انسان می تواند به حفظ آن کمک کند ، به تصمیم گیران نیز هشدار می دهد که چگونه اقیانوس ها و منابع طبیعی آنها را بهتر مدیریت و نیز "رفتارهای پایدار" در حمایت از محیط زیست دریایی اتخاذ کنند

 زئوس

 گرم شدن جهان منجر به تغییرات شدید آب و هوایی می‌شود

‌دانشمندان ضمن هشدار در خصوص عواقب جدی تغییرات وضعیت جوی اعلام کردند در آینده شدت خشکسالی‌ها بیشتر، سیل‌ها بیشتر و توفان‌ها مخرب‌تر خواهد شد.
تحقیقات انجام شده به سرپرستی وزارت وضعیت جوی و اقیانوسی ملی امریکا نشان می‌دهد در حالی که شدت بارندگی و وقوع تندبادهای عظیم موجب نابودی سرزمین‌هایی می‌شود، در نقاط دیگر درجه حرارت هوا به حداکثر خود خواهد رسید.
این محققان می‌گویند بروز برخی تغییرات آب و هوایی در منتهای شدت خود به تولید گازهای گلخانه‌ای ساخت دست بشر مربوط می‌شود.
به گفته یکی از محققان آمریکایی اگرباران ببارد، شدت بارش شدیدتر و اگر بارندگی در میان نباشد هوا گرمتر و میزان رطوبت بیشتر می‌شود و در عین حال خشکسالی‌ها مدت زمان بیشتر به طول خواهد انجامید.

از بین رفتن زیستگاه پاندا ها در زلزله اخیر چین

به گزارش خبرگزاری فرانسه، "کائو کیانگ یائو" سخنگوی سازمان جنگلداری چین گفت، در زمین لرزه، 83 درصد زیستگاه پاندای بزرگ آسیب دید و یا تخریب شد.
به دنبال زلزله ویرانگر 12 مه در چین که دسترسی به مناطق پر و پیچ و خم و کوهستانی از جمله بزرگترین مرکز پرورش پاندا در "ولونگ" در سیچوان را مسدود کرده است،نسبت به سرنوشت پانداها نگرانی زیادی ایجاد شده است.
حدود یک هزار و 400 پاندای وحشی که در مناطق زلزله خیز چین زندگی می کنند حدود 88 درصد از کل حیوانات در معرض خطر انقراض این کشور را تشکیل می دهند.
سیچوان خانه اصلی پانداها است و سایر پانداها در استان های نزدیک آن زندگی می کنند.

نوشته شده در چهارشنبه 5 تیر‌ماه سال 1387ساعت 23:22 توسط نرگس نظرات (9)


Design By : Pichak